Zehir Rotası.. Ergene Nehri'ndeki İnanılmaz Değişim!

85 izlenme17 Eylül 2017
Reklamlar
Yıldız Dağları'nda hayat kaynağı olarak doğan ve 5 kilometre sonra zehre dönüşen Ergene Nehri'ndeki değişim görenleri hayrete düşürüyor.
Yıldız Dağları'nda hayat kaynağı olarak doğan ve 5 kilometre sonra zehre dönüşen Ergene'yi Hürriyet gazetesinden Ömer Erbil, nehir boyunca adım adım izledi. Özellikle Saray, Çerkezköy, Çorlu yönünden gelip Muratlı'da diğer kollarla birleşen Çorlu deresi zift akıyor.
Tüm çabalara rağmen Trakya'yı baştan başa dolanan 285 kilometre uzunluğundaki Ergene Nehri bir türlü kirlilikten kurtarılamıyor. Ergene Nehri'nin temizlenmesi için planlanan arıtma tesisleri de Trakya'nın yaşam kaynağını kurtarmaya yetmedi.
Orman ve Su İşleri Bakanlığı, denetim yapmayan belediyeleri suçlarken Ergene'yi kurtarmak için yeni projeleri hayata geçiriyor.
SİMSİYAH AKIYOR

Yıldız Dağları'ndan doğan ve 7 kolu olan Ergene Nehri, kaynağında içilebilecek kadar temizken 5 kilometre sonra evsel ve sanayi atıkları nedeniyle kirlenmeye başlıyor. Özellikle Saray, Çerkezköy, Çorlu yönünden gelip Muratlı'da diğer kollarla birleşen Çorlu Deresi simsiyah akıyor.
KOKUSUNDAN DURMAK MÜMKÜN DEĞİL

Yine Lüleburgaz Deresi de benzer şekilde Hayrabolu yakınlarında Ergene'yi kirletmeye devam ediyor. Arıtma tesisleri ve Ergene'yi temizlemek için harcanan milyonlarca lira da denetim yetersizliğinden boşa gidiyor. Uzunköprü'de Meriç Nehri ile buluştuğu noktada Ergene Nehri'nin kıyısında kokusundan durmak bile mümkün değil.
loading...

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SON DAKİKA !!! Fenerbahçe Günlerdir beklenen transfer haberini açıkladı Ölen Erkek Kardeşine Son Kez Bakmak İsteyen Abi, Kadın Cenazesini Görünce Şoke Oldu İzmir'deki Orman Yangını Havadan Görüntülendi! 500 Hektar Alan Kül Oldu Şişli'de Ölümle Biten Korkunç Kaza! Taksi, Yerde Yatan Kadını Altına Alıp Metrelerce Sürükledi

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Kendisini Taciz Eden Herkesi, Instagram Hesabından Teşhir Ediyor