Zehir Rotası.. Ergene Nehri'ndeki İnanılmaz Değişim!

83 izlenme 17 Eylül 2017
Reklamlar
Yıldız Dağları'nda hayat kaynağı olarak doğan ve 5 kilometre sonra zehre dönüşen Ergene Nehri'ndeki değişim görenleri hayrete düşürüyor.
Yıldız Dağları'nda hayat kaynağı olarak doğan ve 5 kilometre sonra zehre dönüşen Ergene'yi Hürriyet gazetesinden Ömer Erbil, nehir boyunca adım adım izledi. Özellikle Saray, Çerkezköy, Çorlu yönünden gelip Muratlı'da diğer kollarla birleşen Çorlu deresi zift akıyor.
Tüm çabalara rağmen Trakya'yı baştan başa dolanan 285 kilometre uzunluğundaki Ergene Nehri bir türlü kirlilikten kurtarılamıyor. Ergene Nehri'nin temizlenmesi için planlanan arıtma tesisleri de Trakya'nın yaşam kaynağını kurtarmaya yetmedi.
Orman ve Su İşleri Bakanlığı, denetim yapmayan belediyeleri suçlarken Ergene'yi kurtarmak için yeni projeleri hayata geçiriyor.
SİMSİYAH AKIYOR

Yıldız Dağları'ndan doğan ve 7 kolu olan Ergene Nehri, kaynağında içilebilecek kadar temizken 5 kilometre sonra evsel ve sanayi atıkları nedeniyle kirlenmeye başlıyor. Özellikle Saray, Çerkezköy, Çorlu yönünden gelip Muratlı'da diğer kollarla birleşen Çorlu Deresi simsiyah akıyor.
KOKUSUNDAN DURMAK MÜMKÜN DEĞİL

Yine Lüleburgaz Deresi de benzer şekilde Hayrabolu yakınlarında Ergene'yi kirletmeye devam ediyor. Arıtma tesisleri ve Ergene'yi temizlemek için harcanan milyonlarca lira da denetim yetersizliğinden boşa gidiyor. Uzunköprü'de Meriç Nehri ile buluştuğu noktada Ergene Nehri'nin kıyısında kokusundan durmak bile mümkün değil.
loading...

Bunlar da İlginizi Çekebilir

2 Gövdeli Dünyanın En Büyük Uçağının Görevi Belli Oldu Telefonuna Bakarak Yolun Karşısına Geçen Kadın, Tramvayın Altında Kaldı 100 Litrelik Mazot Çalan Hırsızlar, Paniğe Kapılınca Ellerindekini Yola Bırakıp Kaçtı SON DAKİKA GELİŞMESİ !!!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Gülen'in Seccadeye Bastığı Fotoğrafın Şifresi Çözüldü...Bakın ne mesaj vermiş...
http://cdn00.vidyomani.com/c/2/3/6/zehir-rotasi-ergene-nehri-ndeki-inanilmaz-degisim/index.html#fb