Yılmaz ÖZDİL bir konuştu Pir konuştu...

7158 izlenme26 Haziran 2017
Reklamlar
Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın başkanlık, idam ve Kürt sorunu konularındaki arşivini açtı. Erdoğan’ın önceki açıklamalarının, bugünkülerin tam tersi olduğunu ortaya koyan Özdil, “E bu şartlarda… Tayyip Erdoğan'ı başkan seçmesine seçelim ama, hangi Tayyip Erdoğan'ı seçelim birader?” diye sordu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 1993'de, “başkanlık sisteminin ortaya çıkışı bir özentinin sonucudur, Amerikan emperyalizminin bize tavsiyesidir” dediğini hatırlatan Yılmaz Özdil, “Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 2016'da, ‘başkanlık sistemi yeni değildir, bizim için gelenekseldir, buna karşı çıkanların genlerinde başkanlık sistemi yok ama, bizim genlerimizde başkanlık sistemi var’ dedi” diye yazdı.

İDAM İÇİN NE DEMİŞTİ

Yılmaz Özdil, bugün idama ilişkin “sayın Bahçeli'ye devlet adamlığı nedeniyle şahsım adına teşekkür ediyorum, idamı getirirlerse geri çevirmem, ben onaylarım” diyen Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde, 2007'de, “Bahçeli'nin aktörlük yanı var, bana ip gönderiyor, al idam et diyor, şu anda bir hukuk devletinde yaşıyoruz, idamların müebbet hapse dönüştüğü bir dönemde yaşıyoruz, böyle bir dönemde idamdan bahsetmek, kanunlara ne kadar uzak olduğunun da bir gereğidir, bunlardan haberi yok” dediğini arşivden çıkardı.

KÜRT SORUNU İÇİN NE DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, 1991'de, “Güneydoğu sorunu olarak adlandırılan sorun, aslında Kürt sorunudur” dediğini aktaran Özdil, belediye başkanlığı döneminde ise, 2002'de, “Kürt sorunu var dersen, sorun olur, yok dersen, sorun ortadan kalkar, biz böyle bir sorun yok diyoruz” dediğini hatırlattı. Erdoğan’ın, buna karşılık 2005'te, “Kürt sorunu vardır, benim de sorunumdur” dediğini yazan Özdil, 2015'te ise, “kardeşim ne Kürt sorunu yavv, kimse bize yutturmaya kalkmasın, yok böyle bir şey” açıklamasında bulunduğunun altını çizdi.
loading...

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BU VİDEO FACEBOOK'TA PAYLAŞIM REKORU KIRIYOR! 1 KEZ İZLEYİN. Caner, Boşanma Davasının Detaylarını Anlattı. Gelin Adayı Dünyaları İstiyor MEHMET ALİ ERBİL'İN EŞLERİ VE SEVGİLİLERİ İstanbul'a Düşen Yumruk Büyüklüğündeki Dolunun Nedeni Belli Oldu: Downburst

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Traktör Römorku Kanala Yuvarlandı, 19 İşçi Yaralandı