Vali, "Plajda Bira İçenlere Para Cezası" Kesildi İddiasına Son Noktayı Koydu

1436 izlenme15 Eylül 2017
Reklamlar
Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, plajda bira içen 2 kadın doktora polisin para cezası uygulamasıyla ilgili, "'İçki içti' diye kontrol edilme durumu yok.
Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, plajda bira içen 2 kadın doktora polisin para cezası uygulamasıyla ilgili konuştu. Vali Çınar "sanıldığı gibi 'içki içti' diye kontrol edilme durumu yok." dedi. Davranışlarından dolayı yapılan ihbar üzerine polisin işini yaparken bu arkadaşların sarhoşluk seviyesinde belki bir tanesinin onu bilmiyorum, burada toplumu rahatsız ettiği anlaşılmış ve polis görevini yapmıştır. Mesele bu kadar basit, bu kadar küçük bir konudur" dedi.

Geçen salı günü meydana gelen olayda doktor S.Ç. ve meslektaşı olan arkadaşı, mesai çıkışı Zonguldak Belediyesi'nin işlettiği Kapuz Plajı'nda portatif sandalyelerine oturup güneşlenirken yanlarında getirdikleri biraları açarak içmek istedi. Bu sırada gelen plaj görevlisi, sahilde içki içmenin yasak olduğunu söyleyerek, kadınları uyardı. S.Ç., kamuya açık alanda kimseye rahatsızlık vermeden içki içebileceklerini söyleyince tartışma çıktı. Doktorlar, daha sonra gelen zabıta ile de tartışınca polise haber verildi. Polis ekibi iki kadın doktoru karakola götürdü ve Kabahatler Kanunu'nun 'Çevreye rahatsızlık verme' maddesini ihlal ettikleri gerekçesiyle 109'ar lira idari para cezası uygulayıp serbest bıraktı.
VALİ, PLAJDA İNCELEME YAPTI

Vali Ahmet Çınar, Zonguldak Belediye Başkanı CHP'li Muharrem Akdemir ve İl Emniyet Müdürü Metin Turanlı ile birlikte tartışma yaratan olayın yaşandığı Kapuz Plajı'nda bugün inceleme yaptı. Plajı gezen Vali Çınar, cankurtaran olarak çalışan personel ile sohbet etti. Vali Çınar, gazetecilerin plajda bira içen kadın doktarlara para cezası uygulanmasıyla ilgili sorusu üzerine açıklama yaptı.
loading...

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İzmir'deki Orman Yangını Havadan Görüntülendi! 500 Hektar Alan Kül Oldu Nihat DOĞAN sonunda kendine yakışanı yaptı,din ve inanç istismarında zirveye çıktı... 2 Kritik Açıklama! Okul Saatlerinde Yetki Valide, Servislerle İlgili Yasa Değişikliği Gündemde Okul Servisinde 9 Yaşındaki Öğrenciyi Feci Şekilde Dövdüler

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Saddam Hüseyin'i sorgulayan CİA Ajanından ŞOK ! İtiraf