Turizmin göz bebeği Bodrum yanıyor...

894 izlenme01 Temmuz 2017
Reklamlar

Muğla'nın Bodrum ilçesinde katı atık depolama alanında gaz sıkışması sonucu patlama meydana geldi. Patlama sonrası başlayan yangından çıkan dumanlar tüm Bodrum'u sardı. Yoğun duman ilçe merkezine giriş çıkışları engelledi.

YANGIN RÜZGARIN ETKİSİYLE ORMANA SIÇRADI

Rüzgarın etkisiyle hızla büyüyen yangın bölgede bulunan ormanlık alana sıçradı. Yangına çok sayıda itfaiyeve orman ekibi, 1 uçak, 1 helikopter, AKUT ve Muğla 911 tarafından müdahale etti. Sık sık patlama yaşanması nedeniyle çöplük alanına yakın evler tahliye edildi. Bölgede görev yapan birçok itfaiye eri ise yoğun dumandan zehirlendi.

BODRUM'U KARA DUMANLAR KAPLADI

Bodrum'un girişinde yaşanan patlama ve yangın nedeniyle trafik bir süreliğine kapatıldı. Bölgeyi kaplayan kara dumanlar görüş açısını sıfıra indirdi. Bir süre sonra dumanın etkisini yitirmesiyle trafik kontrollü olarak açıldı.

KAYMAKAM: ÇÖPLÜK EN KISA ZAMANDA ISLAH EDİLMELİ

Yangın bölgesine Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ve İlçe Emniyet Müdürü Haluk Baş gelerek bilgiler aldı. Kaymakam Yılmaz, çöplüğün potansiyel bir tehlike olduğunu belirterek en kısa zamanda ıslah edilmesi gerektiğini ifade etti.

YANGIN DEVAM EDİYOR

Rüzgarın etkisiyle Pedesa bölgesinde bulunan ormanlık alana ilerleyen yangın ekiplerin havadan ve kardan müdahalesiyle güçlükle kısmi olarak kontrol altına alındı. Metan gazı nedeniyle ufak çaplı patlamaların yaşandığı bölgede yangının birkaç gün daha süreceği ekiplerin nöbetleşe bölgede bekleyeceği ifade edildi.

loading...

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kocaeli Kandıra Sahilinde Türk Kadınlarına Sarkıntılık Eden Suriye'liler İle Büyük Kavga Sosyal Medyadaki "Suriyeliler Tecavüz Etti" Yalanına Soruşturma Ameliyat Masasındaki Doktor Kavgası Bebeği Öldürdü Son Dakika... Moskova'da Bomba Alarmı! 10 Bin Kişi Tahliye Edildi

Bakmadan Geçme!

KAPAT
4 aylık kocasını vurarak öldüren çocuk gelin hakkında flaş karar!