Somali'de Askeri Üsse Bombalı Saldırı: 10 Ölü!

32 izlenme11 Eylül 2017
Reklamlar
El Kaide ile bağlantılı olan Eş Şebab terör örgütünün Somali sınırındaki askeri üsse düzenlediği bombalı saldırıda en az 10 kişi hayatını kaybetti.
Eş Şebab terör örgütünün Somali sınırında düzenlediği bombalı saldırı sonucu en az 10 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.
10 ASKER HAYATINI KAYBETTİ

El Kaide ile bağlantılı olan Eş Şebab örgütünün Somali sınırındaki Balad Hawo bölgesinde bomba yüklü araçla saldırı düzenlediği, saldırı sonucu en az 10 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Örgüt tarafından yapılan açıklamada, bomba yüklü aracın, askeri üssün içine sürüldüğü, ardından da patlatıldığı belirtildi.
ÖRGÜT: 24 ASKER ÖLDÜ

Örgüt, 24 Somali askerinin öldürüldüğünü, ancak sayının Somali askeri birimleri tarafından 10 olarak bildirildiğini açıkladı. Bölgede yaşayan görgü tanıklarından biri, öncelikle askeri üste patlama sesi duyduğunu ardından silah sesleri duyduğunu belirtti. Görgü tanığı, Eş Şebab örgütünün bölgedeki askeri üs, polis karakolu ve bölgenin büyük bir bölümünü ele geçirdiğini belirtti.

Örgüt, Somali'de Federal Geçiş Hükümeti'ni ortadan kaldırmak için savaşıyor. Somali'de 1991'den bu yana merkezi bir hükümetin kurulamaması ve uzun yıllar devam eden istikrarsızlık ortamı, örgütün bölgede güçlenmesini sağladı.
loading...

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Otoyola Düşerek Patlayan Uçaktan Sağ Çıktılar Kanser Şüphesiyle Hastaneye Giden İş Adamının Bağırsağından Çıkanlar Herkesi Şaşırttı Polisin durdurduğu araçta inanılmaz ölüm Bayram için memleketlerine gitmek isteyen Suriye'liler,

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Otobüste vicdan var..Belediye Otobüsü Şoföründen Örnek Davranış