Somali'de Askeri Üsse Bombalı Saldırı: 10 Ölü!

36 izlenme11 Eylül 2017
Reklamlar
El Kaide ile bağlantılı olan Eş Şebab terör örgütünün Somali sınırındaki askeri üsse düzenlediği bombalı saldırıda en az 10 kişi hayatını kaybetti.
Eş Şebab terör örgütünün Somali sınırında düzenlediği bombalı saldırı sonucu en az 10 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.
10 ASKER HAYATINI KAYBETTİ

El Kaide ile bağlantılı olan Eş Şebab örgütünün Somali sınırındaki Balad Hawo bölgesinde bomba yüklü araçla saldırı düzenlediği, saldırı sonucu en az 10 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Örgüt tarafından yapılan açıklamada, bomba yüklü aracın, askeri üssün içine sürüldüğü, ardından da patlatıldığı belirtildi.
ÖRGÜT: 24 ASKER ÖLDÜ

Örgüt, 24 Somali askerinin öldürüldüğünü, ancak sayının Somali askeri birimleri tarafından 10 olarak bildirildiğini açıkladı. Bölgede yaşayan görgü tanıklarından biri, öncelikle askeri üste patlama sesi duyduğunu ardından silah sesleri duyduğunu belirtti. Görgü tanığı, Eş Şebab örgütünün bölgedeki askeri üs, polis karakolu ve bölgenin büyük bir bölümünü ele geçirdiğini belirtti.

Örgüt, Somali'de Federal Geçiş Hükümeti'ni ortadan kaldırmak için savaşıyor. Somali'de 1991'den bu yana merkezi bir hükümetin kurulamaması ve uzun yıllar devam eden istikrarsızlık ortamı, örgütün bölgede güçlenmesini sağladı.
loading...

Bunlar da İlginizi Çekebilir

MEB TAKVİMİ ÇILDIRDI!.. ŞEHİTLERİMİZ AYAKTA!.. Dünyada İkinci Kez Rastlanan Kanser Türü Samsun'daki Hastadan Çıktı Vahşet! Sokakta Su Satan 5 Yaşındaki Çocuk, Defalarca Bıçaklanarak Öldürüldü Hakkari'deki PKK Saldırısından Kurtulan Mucize Bebeğin Maaşı Kestiler

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Prof. Dr. Orhan Şen Hafta Sonu İçin Uyardı: Hava Daha da Isınacak