Spor
25 Eylül 2017 ( 61 izlenme )
Reklamlar

Savcılık, Sosyal Medyadan Sporla İlgili Hakaret Edenlere Soruşturma Açtı

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, sporla ilgili hakaret ve şiddet içerikli paylaşım yapanlara, 5 bin liraya kadar para cezası ve 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle soruşturma açtı.
Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Basın ve Spor Suçları Soruşturma Bürosu'nun talimatıyla Emniyet Genel Müdürlüğü Güvenlik Daire Başkanlığı harekete geçti. Daire Başkanlığı tarafından kurulan özel ekibin saptadığı, sosyal medya üzerinden sporla ilgili "şiddet" ve "hakaret" içeren paylaşımlarda bulunan yaklaşık bin kişi hakkında soruşturma başlatıldı.
SPOR MÜSABAKALARINDAN MEN CEZASI ALACAKLAR

Yapılan inceleme sonucunda " hakaret " ve "şiddet " içerikli paylaşımlar yaptıkları tespit edilen kişiler hakkında hem ceza, hem de idari yaptırım cezası verilecek. Ceza alacak kişiler, 5 bin liraya kadar idari para ve 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanırken, spor müsabakalarından men cezası alacaklar.

loading...

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hakan Çalhanoğlu, Milan'daki İlk Golüyle Alkış Topladı Galatasaray Stadındaki Güvenlik Görevlisi Bu Fotoğrafından Sonra İşinden Oldu Kazak Magjan, Hobi Olarak Başladığı Okçulukta 5 Ay İçinde Türkiye Şampiyonu Oldu