Partilerin Tezkere Oylarının Rengi Belli! "Hayır' Diyen Tek Parti Belli Oldu

305 izlenme 23 Eylül 2017
Reklamlar
Irak ve Suriye'ye sınır ötesi operasyon konusunda hükümete verilen yetkinin bir yıl daha uzatılmasını içeren tezkereye CHP ve MHP "evet" oyu verecek, HDP ise "hayır" diyecek.Ankara, bağımsızlık referandumundan vazgeçmeyen Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi'ne son çağrısını MGK ve Bakanlar Kurulu toplantılarıyla yaptı. Türkiye Büyük Millet Meclisi, hükümete Suriye ve Irak'a asker gönderme yetkisi veren tezkerenin uzatılmasını görüşmek üzere "olağanüstü" toplandı. HDP, Suriye-Irak tezkeresine "hayır" derken CHP ve MHP "evet" diyeceğini açıkladı.
TEK HAYIR DİYEN PARTİ HDP

Tezkereye "hayır" diyen tek parti HDP. Tezkereye 'evet' demenin OHAL'e 'evet' demek olacağını belirten HDP Sözcüsü Osman Baydemir, "Bizler çok açık ve net biçimde savaşa karşıyız" açıklaması yaptı.
MHP VE CHP EVET DİYOR

Kuzey Irak'la gerilimin tırmanmasının nedenini "Hükümetin yanlış dış politikası" olduğunu dile getiren CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, "Yine de, TSK'nın elini güçlendirecek tezkereye 'evet' diyeceğiz" diye konuştu.
Tezkereye MHP de, "Referandumda ısrar eden Barzani her türlü ağır cezayı hak ediyor" düşüncesiyle evet oyu kullanmaya hazırlanıyor.
loading...

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AK PARTİ BİZZAT MASONLAR TARAFINDAN KURULMUŞTUR (KANITLARIYLA İZLEYİN) İNSAN İZLERKEN UTANİYOR !! KESİNLİKLE İZLE PAYLAŞ ..!! Bir yalan ancak bu kadar kuyruklu olabilirdi... Onu da ancak tek kişi söyleyebilirdi.... Meğer OHAL'e gelmemizin sebebi BU HAL miş !

Bakmadan Geçme!

KAPAT
ANLAYAMAYANLARA 1 DAKİKADA CUMHURİYET ANCAK BÖYLE ANLATILABİLİRDİ !
http://cdn00.vidyomani.com/c/2/3/6/partilerin-tezkere-oylarinin-rengi-belli-hayir-diyen-tek-parti-belli-oldu/index.html#fb