KARADENİZ İSYANDA...SOSYAL MEDYA YIKILIYOR...

5962 izlenme14 Eylül 2017
Reklamlar
Bölgeler tahmini fındık rekoltesini belirleyip Gıda Tarım ve Hayvancılık bakanlığına bildirdiler. Bakanlık 2017 tahmini rekolteyi kısa sürede açıklayacak. Edinilen bilgilere göre 2017 Türkiye fındık rekoltesinin 700 bin ton dolayında açıklanması bekleniyor. Bu rekoltenin Doğu Karadeniz de 462 bin ton, Batı Karadeniz de ise 238 bin ton olarak gerçekleşmesi bekleniyor.

Yapılan saha çalışmasında Tahmini rekoltenin Ordu’da 216 bin ton, Giresun’da 102 bin ton, Trabzon’da 47 bin ton, Samsun’da 97 bin ton olarak tespit edildiği öğrenildi. Düzce’nin de içinde yer aldığı Batı Karadeniz rekolte tahmininin önümüzdeki günlerde açıklanacağı belirtildi.

TÜRKİYE’DE 2017 REKOLTE TAHMİNİ 700 BİN TON

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca 2017 fındık rekoltesini belirlemek üzere oluşturulan komisyon üyelerinin fındık bölgelerindeki çalışmaları tamamlandı. Komisyon üyeleri belirledikleri tahminleri Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğüne verdiler, ilgili müdürlüklerde rekolte tahminini bakanlığa sundu.

GİRESUN’DA 102 BİN TON

Yapılan çalışmalar sonrasında Türkiye genelinin 2017 yılı tahmini fındık rekoltesi yaklaşık 700 bin olarak tespit edildi. Giresun’da yapılan çalışmalarda ise Şebinkarahisar, Alucra ve Çamoluk haricindeki tüm ilçelerdeki fındık bahçeleri gezildi. Yapılan incelemelerde Giresun’un bazı bölgelerinde fırtınaya dayalı hasar oluştuğu tespit edildi. Çalışmalar sonucunda Giresun’un tahmini rekoltesinin 102 bin ton olduğu belirlendi. Giresun’un yanı sıra Ordu, Samsun, Trabzon’un da tahmini fındık rekoltesi ortaya çıktı. Buna göre Ordu’nun fındık rekoltesi 216 bin ton olarak belirlenirken, Samsun’un 97, Trabzon’un 47 bin ton olarak tespit edildiği ifade edildi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca 2017 yılı fındık rekoltesini belirlemek üzere oluşturulan komisyonun üyeleri, 29 Haziran’da Ordu’da tahmini fındık rekolte tespit çalışmalarına başlamıştı. Tarım İl Müdürlüğü, Ordu Ticaret Borsası, FİSKOBİRLİK, Karadeniz İhracatçılar Birliği, Altınordu Ziraat Odası, Fındık Araştırma Enstitüsü ve bazı ilgili kurumların temsilcilerinin katılımıyla yapılan 9 günlük çalışma geçtiğimiz cuma günü tamamlanmıştı. Yapılan bu tespit çalışmasının sonuçlarını Ordu Olay ulaştı.

ORDU’DA 216 BİN TON

Yapılan çalışmalar sonrasında Türkiye genelinin 2017 yılı tahmini fındık rekoltesi yaklaşık 700 bin ton olarak tespit edildi. Ordu’da yapılan rekolte çalışmasında ise 19 ilçede fındık bahçeleri gezildi. Yapılan incelemelerde Ordu’da fındıkta hasar meydana geldiği belirtilirken, rekoltesinin ise 216 bin ton olduğu ifade edildi. Ordu’nun yanı sıra Giresun, Samsun, Trabzon tahmini fındık rekoltesi de ortaya çıktı. Buna göre; Giresun’un fındık rekoltesi 102 bin ton olarak belirlenirken, Samsun’un 97, Trabzon’un 47 olarak tespit edildiği ifade edildi.

BATI KARADENİZ 238 BİN TON

Yetkililer Düzce, Sakarya, Zonguldak ve diğer fındık üretimi yapan Batı Karadeniz illerindeki rekolte tahmininin toplamda 238 bin ton civarında olacağını ve önümüzdeki günlerde il il rakamların açıklanacağını belirttiler.
loading...

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Evli ve çocuklu olduğunu unuttu böyle yakalandı... Devamını Oku .... Küçük Kız Kolunu Asansörün Kapısına Kaptırdı Erbil'in taciz ettiği iddia edilen ve aralarında ilişki var dedikodusu yayılan genç kız konuştu...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
DAMAR TIKANIKLIĞINDA YENİ TEKNOLOJİ HARİKA..!!