İstanbul'da Okul Saatlerine Yeni Ayarlama! Derslerin Başlayacağı Saat Belli Oldu

630 izlenme 14 Eylül 2017
Reklamlar
MEB'in okul saatlerinin ayarlanması konusunda yetkiyi valiliklere vermesinin ardından İstanbul Valiliği, ikili eğitim veren okullarda derslerin en erken 08:00'de başlayacağını açıkladı.
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, okul saatleriyle ilgili bugün yaptığı açıklamada, "Valilere yetki verildi. Vali ilindeki duruma göre karar verecek." dedi.
Bu açıklamanın ardından İstanbul Valiliği de bir açıklama yaptı.
DERSLER EN ERKEN 08:00'DE

İstanbul Valiliği'nde yapılan açıklamada, "Bu yıl da geçerli olarak tekli saat uygulamasının ilk kez uygulandığı 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılında özellikle ikili eğitim-öğretim yapan okullardaki öğrencilerin kış aylarında sabah çok erken gitmeleri kaynaklı eğitim, öğretim ve ulaşım konularında sıkıntılar ve yakınmalar Valiliğimize intikal etmiştir." denildi.
Açıklamada, "Bu sorun ve sıkıntıları çözmek amacıyla konunun tarafları olan okul idareleri, veli ve servis taşıyıcıları başta olmak üzere ilgili kurumlarla yapılan görüşmelerde ilimizde ikili eğitim-öğretim yapan anaokulu, ilkokul ve ortaokullarda eğitim öğretimin sabah başlama saatinin daha ileri saate alınmasının uygun olacağı görüşüne varılmıştır. Bu kapsamda Valiliğimizce 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında ilimizdeki ikili eğitim yapan anaokulu ve ortaokullarda eğitimin en erken sabah 08.00'de başlaması kararı alınmıştır." denildi.
loading...

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Irma'dan Sonra Akıllara Gelen Soru: Yarından Sonraki Gün Filmi Gerçek mi Oluyor? Her Şey Bir Şüpheyle Başladı! DNA Testi Yaptıran Baba, Ortağını Öldürdü İngilizlerden Ürküten İddia: Yüzlerce Eski DEAŞ'lı Türkiye Sınırına Dayandı Hız Denemesi Acı Bitti! TIR'a Çarptı, Metrelerce Sürüklenip Can Verdi

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Vahşet! Sokakta Su Satan 5 Yaşındaki Çocuk, Defalarca Bıçaklanarak Öldürüldü
http://cdn00.vidyomani.com/c/0/0/5/istanbul-da-okul-saatlerine-yeni-ayarlama-derslerin-baslayacagi-saat-belli-oldu/index.html#fb