Irak "Tatbikata Başladık" Dedikten Sonra TSK Fotoğrafları Yayınladı

80 izlenme25 Eylül 2017
Reklamlar
Türk ordusu ve Irak askerleri Habur'da ortak tatbikata başladı. Irak tarafının tatbikatı duyurmasından kısa süre sonra TSK askerlerin birlikte fotoğraflarını yayınladı.
Bağdat yönetimi, Türkiye ile Irak'ın Habur sınırında ortak tatbikata başladığını duyurdu. Açıklamada "Türkiye ile sınırda ortak manevralara başladık" denildi.
TSK'DAN AÇIKLAMA: TATBİKAT 3. SEVİYEYE ÇIKTI

Irak tarafından yapılan açıklamanın ardından bir açıklama da TSK'dan geldi. Resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şöyle denildi:Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından 18 Eylül 2017 tarihinden itibaren Silopi/Habur bölgesinde icra edilmekte olan tatbikatın üçüncü safhasına 26 Eylül 2017 tarihinde başlanacaktır.
Tatbikatın bu safhası, bugün akşam saatlerinde bölgeye intikal eden Irak Silahlı Kuvvetlerine bağlı birlik/unsurların da katılımı ile birleşik olarak icra edilecektir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
loading...

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kendisini Taciz Eden Herkesi, Instagram Hesabından Teşhir Ediyor Somali'de Askeri Üsse Bombalı Saldırı: 10 Ölü! Bursa'da Servis Minibüsü Alev Alev Yandı! O Anlar Kamerada Gizli üretilen T-625 Fuarda yerini aldı...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Akıncı Üssü Davasında Arbede! Pet Şişeler Havada Uçtu