İnşaat Ustasının Duvarlara İşlediği Motifleri Görenler, Fotoğraf Yarışına Giriyor

101 izlenme29 Eylül 2017
Reklamlar
Sivas'ta 13 yaşından beri çalışan inşaat ustası, yaptığı her binanın duvarına çeşitli motifler işlemeye başladı. İnşaattaki motifleri gören vatandaşlar ise fotoğraf çekmeden geçmiyor.
Sivas'ta 46 yaşındaki inşaat ustası Abdullah Demir, tuğlasını ördüğü binalara yaptığı figürlerle dikkat çekiyor. Demir son yaptığı binaya ise Ferhat ile Şirin'in temsil eden motif işledi.
HER BİNAYA MOTİF YAPIYOR

Henüz 13 yaşındayken inşaatlarda çalışmaya başlayan evli ve 4 çocuk babası Abdullah Demir, zamanla kendini geliştirerek usta oldu. 34 yıldır inşaatta çalışan Demir ailesinin geçimini de bu mesleği ile sağlıyor. İstiklal Mahallesi'nde oturan inşaat ustası Demir zamanla yaptığı binaların tuğlalarına motifler yapmaya başladı ve bunu alışkanlık haline getirdi. Demir, son olarak 1.5 ay önce Alibaba Mahallesi'nde 11 katlı bir apartmanın duvar örme işini aldı.VATANDAŞLAR, MOTİFLERİN FOTOĞRAFLARINI ÇEKİYOR

Demir, "13 yaşımdan bu zamana kadar inşaatlarda çalışıyorum. Bu motifleri de sürekli canım sıkıldıkça yapıyorum. Aldığım her inşaat işinde bunlardan yapıyorum. Bu inşaatta da bir genç kız bir genç erkek ve kalplerini yaptım. Duvarlara başka motifler de yapıyorum. Örneğin boğa resmi, Türkiye haritası, Türk bayrağı gibi bazı motifler yapıyorum. Bunların herhangi bir ölçüsü yoktur. Uygun duvar olduğu sürece çeşitli motifler yapıyorum. Hayalimde kendim canlandırıp yapıyorum. Bu inşaattaki motifi de Ferhat ile Şirin'in aşkını anlatmak için yaptım. Bu motifleri gören vatandaşlar gelip fotoğraf çektiriyorlar. Nasıl yapıldığını merak edip soruyorlar. Eğer uygun bir duvar bulursam Türkiye haritası ve Türk bayrağını yapacağım" dedi.
SIVA YAPILINCA KAYBOLUYOR

Demir motiflerin sadece tuğla örme sırasında yaptığını, binalara sıva yapıldıktan sonra üzerlerinin kapandığını dile getirdi.
loading...

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İmamdan "Evlenme Garantili, Kerametli Koltuk" İlanı BAKANLIKTAN ŞOK UYARI… ZEHİR SAÇIYOR YEMEYİN YEDİRMEYİN!!! NADİR GÖRÜLEN SENDROMLA DÜNYAYA GELEN BEBEĞİN YÜREK BURKAN HİKAYESİ Bu nasıl gelenek ?

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Çocuk her yerde çocuk... (Kolu sarılı kıza dikkat )