Hasta Numarasıyla Vatandaşları Gasp Eden 5 Aylık Hamile Kadın Yakalandı

1316 izlenme20 Eylül 2017
Reklamlar
Adana'da hasta numarasıyla araçlarını durdurduğu sürücüleri gasp eden 5 aylık hamile kadın yakalandı. Hamile kadın, gaspa yardım eden yakınlarına 'kuş yuvaya girdi' mesajı atmış.
Adana'da, yolda otomobilini durdurduğu yaşlı adamlara hasta numarası yapıp, para ve kredi kartlarını gasp ettiği ileri sürülen 5 aylık hamile kadın yakalandı.
''KUŞ YUVAYA GİRİYOR''

6 Eylül günü Huzurevleri Mahallesi, Türkmenbaşı Bulvarı'nda şehir merkezi istikametine doğru otomobiliyle giden S.B.'ye (63) bir kadın el kaldırıp hamile olduğunu ve rahatsızlandığını söyleyip yardım istedi. Yaşlı adam hemen kadına yardım edip otomobiline alarak Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne doğru hareket etti. Ancak hastaneye yaklaştıklarında genç kadın, "Şimdi daha iyiyim benim evim buraya yakın beni evime götürebilir misin" dedi. Bunun üzerine yaşlı adam genç kadını Yavuzlar Mahallesi'ndeki evine götürdü. Bu arada genç kadın yakınlarına cep telefonunda "Kuş yuvaya birazdan giriyor, hazır olun" diye mesaj attı.
ÜZERİNDEKİ PARALARI İSTEDİLER

Daha sonra da mahalleye geldiği sırada inmek istediğini söyleyip yaşlı adam otomobili durdurduğunda kontağı alıp araçtan indi. Yakınları da yaşlı adamın yanına gelip, "Üzerindeki kredi kartını ve paraları ver, yoksa kontağı alamazsın" dedi. Yaşlı adam vermeyince bu kez genç kadının akrabaları, "Bu kızımın yaşı küçük, taciz ettin senden şikayetçi oluruz, çabuk paraları ver" dedi.KORKUNCA CEBİNDEKİ 200 LİRAYI VERDİ

Yaşlı adam da bunun üzerine korkup cebindeki bin 200 lira parayı verdi. Bununla yetinmeyen kadının yakınları yaşlı adamın kartını almaya çalıştı. S.B. direnince onu darp edip kredi kartını da aldılar. Yaşlı adam, daha sonra kontağını alıp mahalleden uzaklaşıp hemen polise başvurdu. Polis olayı araştırmaya başladı. Yaşlı adam kredi kartını iptal ettirene kadar karttan bin 850 liralık harcama yapıldığı öğrenildi.
AYNI YÖNTEMLE BİR BAŞKA GASP OLAYI

Polis zanlıyı ararken 14 Eylül günü bu kez Bülent Angın Bulvarı'nda bir kadın hasta olduğunu söyleyerek 61 yaşındaki A.S.'nin aracına bindi. A.S.'nin de aynı yöntemle Yavuzlar Mahallesi'nde 900 lirası gasp edildi. A.S. de olaydan sonra polise gelip şikayette bulundu.
Müşteki polisle mahalleye gitti kendini gasp edeni yakalattı.
SOKAK SOKAK ARADILAR

Polis ikinci başvurunun olması üzerine müştekilerden S.B.'yi olayın yaşandığı Yavuzlar Mahallesi'ne götürdü. Polisleri gören mahalle sakinleri de sokağa çıktı. Polis ile müşteki sokak sokak genç kadına aradı. Bu arada S.B. gasp edildiği sokağa geldiği sırada polisi görüp de dışarı çıkan mahalle sakinlerinden bir genç kadın, kendisini gasp eden olduğunu polise söyledi.
5 AYLIK HAMİLE OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Polis hemen adı Sevilay D.(23) olan genç kadını gözaltına aldı. Genç kadın suçlamaları kabul etmedi ancak diğer müşteki de kendisine hasta numarası yapan kadının aynı kadın olduğunu teşhis etti.

Genç kadının doktor muayenesinde 5 aylık hamile olduğu öğrenildi. Genç kadının hamileliğini kullanarak vatandaşların iyilik duygularını sömürüp mahalleye götürerek gasp ettiğini tespit etti. Zanlı, "nitelikli yağma suçundan" ifadesi alındıktan sonra adliyeye sevk edildi.
loading...

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yeni Kimlik Kartı Alacaklar Dikkat!! Çipli Kimlik Kartları Aynı Gün Verilebilecek Bu Sözler Gündeme Bomba Gibi Düştü... Eğer Bunlar Yapılırsa Hatay Elden Gidecek Saddam Hüseyin'i sorgulayan CİA Ajanından ŞOK ! İtiraf SON DAKİKA !!! Kocaeli'nde büyük facia...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Telefonuna Bakarak Yolun Karşısına Geçen Kadın, Tramvayın Altında Kaldı