Hakkari'deki PKK Saldırısından Kurtulan Mucize Bebeğin Maaşı Kestiler

86 izlenme13 Eylül 2017
Reklamlar
7 yıl önce Hakkari'deki terör saldırısında, 11 aylıkken bacaklarından ağır yaralanan ve mucize eseri iyileşen Zeynep'e ödenen 210 TL'lik maaş kesildi. Şimdiye kadar ödenen 30 bin TL'yi de geri istiyorlar.Hakkari'nin Durankaya Beldesi Geçitli köyünde, 16 Eylül 2010'da, terör örgütü PKK'nın yola döşediği bombayı patlatması sonucu 1'i çocuk 9 vatandaş yaşamını yitirdi. Aynı saldırıda, minibüse 4 yaşındaki kızı Sude Naz ve 11 aylık bebeği Zeynep ile binen 23 yaşındaki Şirin Kurt da can verdi. Zeynep ile Sude Naz da ağır yaralandı. Türkiye'nin 'mucize bebek' olarak tanıdığı Zeynep, bacaklarındaki kırık ve doku hasarı nedeniyle ablası Sude Naz'a göre daha uzun bir tedavi süreci geçirdi. Bacaklarını kaybetme noktasına gelen Zeynep, yıllar sonra sağlığına kavuştu.
AJDA PEKKAN ZİYARET ETMİŞTİ

Ajda Pekkan'ın da 7 yıl önce tedavi gördüğü hastanede ziyaret ettiği Zeynep, bugün 8 yaşında. Terör mağduru olarak Şirin Kurt'un babası Hamit Kurt ile 2 kardeşe, 2012 yılının ağustos ayından itibaren maaş bağlandı. Ailenin tedavi masrafları da devlet tarafından karşılandı. Ta ki geçen yıla kadar.
MUCİZE BEBEĞİN MAAŞI KESİLDİ

Gazete Habertürk'ten Öznur Karslı'nın haberine göre Kurt Ailesi'nin avukatı Orhan Fidan, babanın açtığı dava sonucunda ailenin teknik olarak terör mağduru sayılmaktan çıkarıldığını, maaşın kesildiğini ve ödenen miktarın da geri istendiğini söyledi. Fidan, bir süredir hastane ve ilaç masraflarını bile kendileri ödeyen Zeynep ve ailesinin hukuki mücadelesinin sürdüğünü kaydetti.
loading...

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kasırganın Ardından Bahamalar'da Okyanus Yok Oldu Esed Rejimi Tek Taraflı Olarak Saldırıları Durdurdu Araç Ortadan İkiye Bölündü! Gençler Feci Şekilde Can Verdi SON DAKİKA !!! Askeri araca bombalı saldırı...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Boynu Kesilen Küçük Çocuk, Evinden 800 Metre Uzakta Yeğeni Tarafından Bulunmuş