Son Dakika
22 Temmuz 2017 ( 1801 izlenme )
Reklamlar

FETÖ'cü Tümgeneral'in Yeni Görüntüleri Ortaya Çıktı!

İzmir Çiğli 2. Ana Jet Üs Komutanı ve Yurtta Sulh Konseyi üyesi cuntacı Tümgeneral Kubilay Selçuk'un darbe girişimi başlamadan önce saat 20.00 sularında çekilen görüntüsü ortaya çıktı.


FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturmada tutuklanan dönemin İzmir çiğli 2. Ana Jet Üs Komutanı ve Yurtta Sulh Konseyi üyesi cuntacı Tümgeneral Kubilay Selçuk'un üsteki bir fotoğrafı ortaya çıktı.

FETÖ'cü Tümgeneral'in Yeni Görüntüleri Ortaya Çıktı! Darbe Bildirisini Böyle Prova Etmiş

DARBE GİRİŞİMİ BAŞLAMADAN ÖNCE ÇEKİLMİŞ

Habertürk'ten Fevzi Çakır'ın haberine göre; Ankara Başsavcılığı'nın hazırladığı Akıncı iddianamesine ilişkin mahkemeye gönderilen ek delil klasörlerinde yer alan bu görüntüye göre, darbe girişiminin yönetildiği, üs komutanı cuntacı Hakan Evrim'in sivil imam Kemal Batmaz'a asker selamı verdiği koridorun kamerasına takılan görüntüde Selçuk'un tören kıyafetli olduğu ve elinde telefon bulunduğu ortaya çıktı. Darbe girişimi başlamadan önce saat 20.00 sularında çekilen görüntünün, Selçuk'un Genelkurmay Karargâhı davasındaki savunmasını çürüttüğü belirtildi.

ÜSTEN AYRILIYORMUŞ!

Karargâh davasında, 'eğitim koordinasyon ziyareti' kapsamında Akıncı'ya gittiğini iddia eden Selçuk, Üs Komutanı Hakan Evrim ile öğle yemeğinde bir araya geldiğini söylemişti. Selçuk, "Akıncı Üssü'nde bulunduğum sürede, birkaç defa 143. Filo'ya filo komutanını görmek için gittim. Gazinoda bir kısmı sivil, bir kısmı resmi kıyafetli farklı kuvvetlerden personel görünce rahatsız oldum. Üsten ayrılmaya karar verdim. Aracın gelişini beklerken kapı açıldı, Genelkurmay Başkanı ve Tümgeneral Mehmet Dişli içeri girdi. Kendisine ancak 'Hoş geldiniz komutanım' diyebildim" demişti.

DARBE PLANLAMA TOPLANTISI

Akıncı iddianamesinde, Kubilay Selçuk'un 15 Temmuz günü İzmir'den saat 12.30'da Akıncı Üssü'ne sivil kıyafetle gittiği, daha sonra da tören kıyafetlerini giydiği anlatılmıştı. İddianamede, Selçuk'un Akın Öztürk, Hakan Evrim, Ömer Faruk Harmancık ile sivil imamlar Adil Öksüz, Kemal Batmaz, Hakan çiçek, Nurettin Oruç ve Harun Biniş ile birlikte 143. Filo'da toplantı yaptıkları, kimin nereye ne şekilde gideceği, hangi noktaların uçak ve helikopterle vurulacağına karar verdikleri belirtilmişti. Selçuk'un darbe bildirisi için Akıncı Üssü'ndeki Şeref Salonu'nu hazırlattırıp "Erler dışarıya çıksın" diye talimat verdiği, darbe bildirisini okuma provası yaptığı kaydedildi.

loading...

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Prof. Dr. Orhan Şen Hafta Sonu İçin Uyardı: Hava Daha da Isınacak Yoğun Bakım Hemşireleri, Sigara Verdikleri Yaşlı Adamı Kameraya Çekip Dalga Geçti Son yılların en büyüğü oldu 7,4 şiddetinde... SON DAKİKA !! Milli Eğitim Bakanlığı TEOG Taslağını Yarın Bakanlar Kurulu'na Sunacak