Yaşam
28 Mart 2018 ( 383 izlenme )
Reklamlar

Dikkat ! Bu Uygulamalardan Uzak Durun..

BTK: "KAYNAĞI BELLİ OLMAYAN UYGULAMALARDAN UZAK DURUN"

GetContact dahil 25 mobil uygulama için inceleme başlatıldı.

BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan da söz konusu uygulama ile ilgili uyarıda bulundu.

BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan, hızla yayılan ve güvenlik açığı içeren 3. parti uygulamalarla kaynağı belli olmayan, kullanıcıdan izin talep eden GetContact ve benzeri uygulamaların kişisel bilgilerin kötü niyetli kişilerin eline geçmesine neden olabileceği konusunda uyardı.

GETCONTACT

GetContact, diğer kişilerin telefon rehberine sizi nasıl kaydettiklerini gösteren bir uygulama. Her kullanıcı uygulamayı kurduğunda, rehber erişimine de aynı zamanda izin veriyor. Numaralara göre de, kullananların nasıl kaydettiğini size gösteriyor.

GETCONTACT NASIL KULLANILIYOR?

Genel olarak sizin rehber bilgilerinizi alan bu tür uygulamalar, veri güvenliği açısından çok tavsiye edilmese de, kullanıcılar bu tür uygulamaları seviyorlar. Özellikle GetContact, diğer kişilerin telefon rehberine sizi nasıl kaydettiklerini gösteren bir uygulama.

Her kullanıcı uygulamayı kurduğunda, rehber erişimine de aynı zamanda izin veriyor. Numaralara göre de, kullananların nasıl kaydettiğini size gösteriyor. Uygulamayı karşı tarafın da kullanıyor olması önemli.

kaynak:cumhuriyet

loading...

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Adana'nın Meşhur Böreği İçin Sıra Numarası Alarak Kuyrukta Bekliyorlar Bodrum'da Araştırma Yapan Japon Heyete Caretta Caretta Saldırdı Yolcusunu Durak Haricinde İndirmediği İçin Yüzüne Yumruğu Yedi, Kaza Yaptı Borussia Dortmund'lu Futbolcunun Yaşı Ülkenin Gündemine Oturdu