CHP'li vekilden Ayakta alkışlanacak Konuşma ve Eylem kararı...

11809 izlenme19 Temmuz 2017
Reklamlar

CHP Tunceli Milletvekili Erol, kentte PKK'lı teröristler tarafından şehit edilen Necmettin Yılmaz için yaptığı konuşmayla alkış topladı.

NECMETİN ÖĞRETMENİN AİLESİNDEN ÖZÜR DİLEDİ

Meclis'te konuşan CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, terör örgütü PKK tarafından şehit edilen Necmettin Yılmaz'ın ailesinden özür diledi.

TUNCELİ'DE TERÖRE HAYIR YÜRÜYÜŞÜ

Kürsüye, şehit öğretmenin fotoğrafının üzerine "Sen bizim şehidimiz ve onurumuzsun" yazılı dövizle çıkan CHP'li vekil, Tunceli'de daha önce hiç yapılmamış 'teröre hayır' yürüyüşü düzenleyeceklerini ifade etti.

AK PARTİ VE MHP SIRALARINDAN ALKIŞLAR

Cuma günü gerçekleştirilecek yürüyüşe 550 milletvekilini de davet eden CHP'li Erol, AK Parti ve MHPsıralarından da alkışlandı.

"SAHİP ÇIKAMADIĞIMIZ İÇİN ÖZÜR DİLİYORUM"

CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, konuşmasında şu ifadeleri kullandı;

"Şehidimizin ailesinden özür diliyorum. Çünkü Tunceli toprakları, Dersim toprakları bizim için kutsal değerlere sahiptir; inanç merkezlerimiz vardır, inançsal değerlerimiz vardır. O topraklarda 23 yaşında geleceğe umutla bakan ve geleceğe umutla yeni çocuklarımızı eğiten, yetiştiren bir öğretmenin kanının dökülmesi bizim için son derece üzüntü vericidir ve o evladımıza sahip çıkamadığımız için ailesinden de özür diliyorum.

"TUNCELİ TARİHİNDE HİÇ YAPILMAMIŞ BİR ŞEY..."

Ayrıca, bu olayı ve terörü kınamak için Tunceli'nin bir terör kenti olmadığını, Tunceli'nin bir cumhuriyet kenti olduğunu, bir hoşgörü kenti olduğunu, bir medeniyet kenti olduğunu ve bir inanç merkezi olduğunu kanıtlamak için, teröre direnmek için, terör örgütlerine direnmek için bugüne kadar Tunceli tarihinde hiç yapılmamış bir şeyi gerçekleştirerek hayatımız pahasına irademizi ortaya koyacağız ve cuma günü Tunceli'de "Teröre Hayır" demek için yürüyüş yapacağız.

"TERÖR 80 MİLYONUN SORUNUDUR"

Bu yürüyüşümüze Parlamentomuzda görev alan, görev yapan 550 milletvekilimizi de davet ediyorum çünkü terör, Türkiye'de bir siyasi partinin sorunu ve meselesi değil, terör, Türkiye'de yaşayan 80 milyonun ulusal bir sorunudur."

loading...

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ANKARADA MELİH GÖKÇEĞİ REZİL EDEN KIZ İZLENME REKORLARI KIRIYOR... Adalet yürüyüşü İstanbul'da Mehter Marşı ve 16 Türk Devletinin bayrağıyla karşılandı. Müjdat Gezen Adalet yürüşünde kapak üstüne kapak yaptı... Eski D.İ.B Mehmet GÖRMEZ hakkında şok video...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
BÜYÜK OYUN DEŞİFRE EDİLDİ! TÜRKİYE DE BU VİDEOYU İZLEMEYEN KALMASIN !