Başörtüsü takmak bu değildir Ayıptır..

14306 izlenme01 Temmuz 2017
Reklamlar
Daha önce değindiğimiz gibi din adına uydurulanları incelersek, toplumun belli bir dönemindeki bakış açısının ve geleneklerinin dinselleştirilmesinin bunlarda önemli bir yeri olduğunu görürüz. Bu gelenekleri dinden ayırmanın yolu Kuran’dan anlaşılan kapanmanın din olduğunu; Kuran’dan çıkmayan kapanma şekillerinin, izahların din adına uydurma, geleneklerin dine sokulmasıdır. 
Şunu bir daha belirtelim ki geleneklerin bir kıyafet oluşturmasının bir mahsuru yoktur. Yanlış olan, tarihin belli bir anının ihtiyaçlarından doğan ve o toplumu ilgilendiren kıyafetlerin, evrensel olan ve binlerce yıllık zaman dilimine inmiş olan dine maledilmesidir. Örneğin, sarığı belli bir dönemde erkeklerin kıyafetini tamamlayan bir aksesuar, sıcaktan koruyan bir başlık olarak erkeklerin tümüne yakınının giymesi yanlış değildir. Yanlış olan, sarığın dinen kutsal bir giyecek olarak giyilmesi, başkalarına dîni kıyafet diye empoze edilmesi ve Kuran’da hiç bahsedilmeyen bir uygulamanın sevap diye dine sokulmasıdır. Görüldüğü gibi sorun belli bir toplumun geleneği sonucu sarığın takılması değil, o geleneğin din olarak takdimidir. loading...

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Avuçlarım patlayıncaya kadar alkışlamak istiyorum...HELAL OLSUN SANA ééé Kamuya 100 Bin Yeni Personel Alınıyor Sosyal Medyadaki "Suriyeliler Tecavüz Etti" Yalanına Soruşturma Kadınlar neden tayt giyer ?

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Kurtlar Vadisi'nin Memati'si Gürkan Uygun Dev proje ile dönüyor...