Son Dakika
03 Ocak 2018 ( 92 izlenme )
Reklamlar

BAKANLIK DUYURDU..DÜN GECE SİLAHLI SALDIRIYA UĞRADI..

Dışişleri Bakanlığı duyurdu! Irak Türkmen Cephesi sorumlusuna silahlı saldırı
Dışişleri Bakanlığı, Irak Türkmen Cephesi'nin Kerkük şehri Askeri semti sorumlusu Alaettin Maksut Ali'nin silahlı saldırıya uğradığını duyurdu

Dışişleri Bakanlığı, Irak Türkmen Cephesi’nin (ITC) Kerkük şehri Askeri semti sorumlusu Alaettin Maksut Ali'nin uğradığı silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybetmesi hakkında açıklama yaptı.

Bakanlık açıklamasında, Ali'nin hayatını kaybetmesi üzüntüyle öğrenildiği belirtildi.

Açıklama şu şekilde:

Irak Türkmen Cephesi’nin Kerkük şehri Askeri semti sorumlusu Alaettin Maksut Ali'nin dün (2 Ocak) akşam saatlerinde Kerkük'te uğradığı silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybettiği üzüntüyle öğrenilmiştir.

Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına, Iraklı Türkmen soydaşlarımıza ve tüm Irak halkına başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz.

Irak'ın zengin nüfus mozağinin modelini teşkil eden Kerkük halkının uzun yıllar boyunca maruz kaldığı acıları artık geride bırakmaya başlaması gereken bu dönemde düzenlenen bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

Yetkili Irak makamlarını kentteki tüm unsurların güven ve huzur içinde yaşamaları için gerekli önlemleri almaya çağırıyoruz.

Kerkük’te terör odaklarının halen varlığını sürdürdüğünü gösteren bu saldırıyı düzenleyen ve azmettirenlerin en kısa sürede adalet önüne çıkarılmalarını bekliyoruz.

loading...

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Televizyonda Kayıp Diye Aranan Genç Kız, Defalarca Cinsel İstismara Uğramış Balıkesir'de Okul Yolunda Anne ve Kızına Silahlı Saldırı! 7 Yaşındaki Kız Öldü Uzmanlar Uyardı: Bu Oyuncak, Piyasadan Acilen Toplatılmalı Sorumsuz Anne - Baba! Çocuklarını Ayaklarının Altına Alıp Trafiğe Çıktılar