Arkadaşının Dedesi Tarafından Tacize Uğrayıp Kalp Krizinden Ölen Küçük Yağmur, Doktora Her Şeyi Anlatmış

32508 izlenme11 Eylül 2017
Reklamlar
İzmir'de arkadaşının dedesi tarafından taciz edilen ve girdiği stres sonucu kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden 9 yaşındaki Yağmur K., yaşadıklarını olaydan sonra götürüldüğü doktora anlatmış.
İzmir'in Bornova ilçesinde torununun arkadaşı 9 yaşındaki Yağmur K.'yı taciz ettiği suçlamasıyla hakkında 'çocuğa cinsel istismarda bulunmak' suçundan 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan tutuksuz sanık Tuncay Ç.'nin yargılanmasına İzmir 7'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi.
Davanın 5'inci duruşmasına tutuksuz yargılanan sanık Tuncay Ç., avukatı Hüseyin Karaboğa, ölen Yağmur K.'nın ailesinin avukatları ile Aile Bakanlığı avukatı katıldı.
DOKTORU KONUŞTU: ARKADAŞININ DEDESİNİN YAPTIKLARINI ANLATTI

Duruşmada, olaydan sonra küçük kızın tedavi gördüğü Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde görevli Çocuk Psikiyatrisi Uzmanı Dr. Ülkü Deniz tanık olarak dinlendi. Ayda bir hastanenin Çocuk İzleme Merkezi'nde nöbet tuttuğunu, günde ortalama 20 vakanın geldiğini söyleyen Ülkü Deniz, "Yağmur K.'ya ben bakmıştım. Öldüğünü de bir doktor arkadaşımdan duydum. Vaka gelince, biz genelde çocukla birlikte anneyi de görüşme için içeri alırız. Anne çok kaygılıydı, şok geçirmiş gibiydi. Çocuğu komşusunun evine gönderdiği için pişmanlık duyuyordu. Mağdur hatırladığım kadarıyla durgundu, olayı anlatmak istemiyordu. Biz adli vaka raporu veren doktoruz, tedavi eden doktor değiliz. Raporda da çocukta 'postravmatik stres bozukluğu' olduğu teşhisi koymuşuz. Bu stres bozukluğu teşhisini koyduğuma göre çocuğun olay nedeniyle uykusuzluk, korku, kaygı, dışarı çıkmama, ağlama, başına bir şey gelme endişesi gibi duygulara kapıldığı görülmüştür. Benim hatırladığım kadarıyla mağdure bana aynı mahalledeki komşularının evine gittiğini, orada komşusunun çocuğu ile oynadıklarını, dedenin kapıyı kilitlediğini, kendisinin özel yerlerine dokunduğunu anlatmıştı. Aradan uzun süre geçtiği için bu kadarını hatırlıyorum" dedi.
loading...

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Atatürk Havalimanı'nda İniş Sırasında Pistten Çıkarak Yanan Uçaktan İlk Görüntüler Çocuk Gelin 18 Yaşındaki Eşini Öldürdü! Eşinin Yanında Başka Kadını Öpünce Olanlar Oldu Küçücük Çocuğu, Kendisine Çarptı Diye Betona Fırlattı

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Çin'de Korkunç Kaza! Torununa Tuvaletini Yaptırırken Aracın Altında Kaldılar