Anadolu Motor, İtalyan Şirketle Traktör Üretimi İçin Anlaştı

105 izlenme21 Eylül 2017
Reklamlar
Yazıcılar Holding'in bağlı ortaklıklarından Anadolu Motor, İtalyan şirketi Argo Tractors ile Landini markalı yerli traktör üretimi alanında ortaklık anlaşması imzaladı.
Yazıcılar Holding AŞ'nin bağlı ortaklıklarından Anadolu Motor Üretim ve Pazarlama AŞ (Anadolu Motor), Landini markasıyla distribütörlük anlaşmasını yürüttüğü İtalyan şirketi Argo Tractors Spa (Argo Tractors) ile Landini markalı yerli traktör üretimi alanında ortaklık anlaşması imzaladı.
KAP'A BİLDİRİLDİ

Yazıcılar Holding AŞ'nin Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yer alan açıklamasında, "Şirketimiz bağlı ortaklıklarından Anadolu Motor, Landini markasıyla distribütörlük anlaşmasını yürüttüğü İtalyan şirketi Argo Tractors ile ülkemizin ihtiyaçlarına uygun Landini markalı yerli traktör üretimi alanında ortak yatırım yapmak üzere ortaklık anlaşması imzalamıştır." ifadeleri kullanıldı.
İLK YIL BİN ADEDİN ÜZERİNDE ÜRETİLECEK

Şirketin KAP'a yaptığı açıklamada, gerekli izinlerin alınması ve şirket kuruluşunu müteakip, Anadolu Motor'un Gebze'deki mevcut üretim tesislerinde Anadolu Motor'un yüzde 50 ve Argo Tractors'ın yüzde 50 iştirak edecekleri 14 milyon TL'lik başlangıç sermayesi ile 2018 yılı başında başlaması öngörülen söz konusu traktör üretim faaliyetlerinde, ilk yıl en az bin adedin üzerinde, 5 yılın sonunda da yaklaşık yıllık 6 bin adet traktör üretilmesinin hedeflendiği kaydedildi.
loading...

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bursa'da Direksiyon Başında Nöbet Geçiren Genç, İş Yerine Daldı Vatan Haini Fethullah Gülen her şeyi açık açık söylemiş! Vatan Şaşmaz'ın Çocuklar Duymasın'daki Son Sahnesi Gözleri Yaşarttı Meteorolojiden çok kritik uyarı Şiddetli Sağanak Yağmur geliyor...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Kasırganın Ardından Bahamalar'da Okyanus Yok Oldu