Amerikan ve Alman Firmaları, Türkiye'ye Örtülü Ambargo Uyguluyor

213 izlenme19 Eylül 2017
Reklamlar
Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Amerikan ve Alman firmalarının Türk savunma sanayine örtülü ambargo uyguladığını, terör örgütlerine ise bonkör davrandıklarını söyledi.
Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, "Bugün birçok Amerikan ve Alman firması, savunma ürünlerinde kullandığımız yedek parçaları örtülü bir şekilde ambargo uygulayarak Türkiye'ye vermiyorlar, geciktiriyorlar. Şu anda içinde yaşadığımız durum, tablo bu" dedi.
"TERÖR ÖRGÜTLERİNE DAHA BONKÖRLER"

Canikli, bu ambargonun daha da vahim yüzünü "Hibe filan değil, parasını peşin peşin veriyoruz" diyerek açıkladı.
Bu ülkelerin silah konusunda terör örgütlerine bonkör davranıldığını da belirten belirten Canikli "Son derece bonkör ve eli açık davranıyorlar ama özellikle son yıllarda bu mücadeleyi tamamen kendi imkanlarımızla, kaynaklarımızla yerli savunma ürünleriyle yerine getiriyoruz ve getirmeye devam edeceğiz" diye konuştu.
loading...

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Facia! Karşı Şeride Geçen Kamyon, İki Aracın Üzerine Devrildi: 2 Kişi Yanarak Öldü Sınırda Olağanüstü Hareketlilik! Cilvegözü Sınır Kapısı'na 10 Tank Sevk Edildi Yastıkların içerisinden balya balya dolar çıktı... İran, Erbil'in Dağlık Bölgelerini Bombalıyor

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Amerikan ve Alman Firmaları, Türkiye'ye Örtülü Ambargo Uyguluyor