Yaşam
29 Ağustos 2017 ( 3936 izlenme )
Reklamlar

A.B.D ile günlerdir restleşen Kuzey Kore füze fırlattı...

Kuzey Kore'nin kısa menzilli bir füze fırlattığı açıklandı. Hem Güney Kore hem de Japonya füzeyi tespit ettiğini açıkladı.


Kuzey Kore kısa menzilli bir füze fırlattı. Füze Japonya'nın kuzeyinden geçti ve japon denizine düştü.

Hem Güney Kore hem de Japon hükümeti füzeyi tespit ettiler. Japon askeri yetkilileri füzeyi düşürmek için bir girişimde bulunmadı. Ama ülkenin kuzeyinde bulunan vatandaşlarını uyardı.

Kuzey kore'nin bu sene yaptığı 13. füze denemesi. Fırlatılan füze suya düştüğünde 3 parçaya ayrıldı.
DETAYLAR ;
Son aylarda denemesini yaptığı balistik ve nükleer füzeler nedeniyle ABD ile savaşın eşiğine gelen Kuzey Kore'nin, akşam saatlerinde (yerel saatle sabah 06:06'da) Japonya'ya füze fırlattığı açıklandı.
HÜKÜMET HALKI TEDBİRLİ OLMAYA ÇAĞIRDI

Japon hükümeti, J-Alert uyarı sistemiyle füzenin Kuzey Japonya'yı hedef aldığını belirterek buradaki halktan olası tehlikelere karşı tedbirli olmasını istedi.
FÜZE JAPONYA'YI PAS GEÇTİ

Kuzey Kore'nin ateşlediği balistik füzenin Japonya'yı pas geçtiği bildirildi. Japon resmi kanalı NHK da, füzenin herhangi bir hasara yol açmadığını açıkladı.
KITALAR ARASI FÜZE DENEMİŞTİ

Kuzey Kore, 28 Temmuz ve 26 Ağustos'ta da yine balistik füze denemeleri yapmıştı. 26 Ağustos'ta fırlatılan 3 füzenin Gangwon bölgesinden fırlatıldığı ve denize düşmeden önce 250 kilometre boyunca havada kaldığı belirtilmişti.

28 Temmuz'da fırlatılan füzenin ise "kıtalar arası" olduğu iddia edilmişti.

loading...

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Çocuklar Duymasın dizisinde Vatan ŞAŞMAZ'dan sonra bir şok daha... Ambulansa Hasta yakını neden Alınmaz ve Alınmamalı Hızlı TREN hemzemin geçitte duran TIR'a böyle çarptı... Bodrum'da Araştırma Yapan Japon Heyete Caretta Caretta Saldırdı